טיפ טיפונת סדר

הבית של השכן מסודר יותר

הבית של השכן מסודר יותר

תאמינו או לא, יש אנשים בעולם הזה שהבית שלהם מסודר בלי להיות חולי ניקיון. איך זה קורה?

סביר להניח שהם עוקבים אחרי 8 טיפים חשובים לשמירה על בית מסודר, שכל אחד יכול לעשות.

  1. כיור נקי = בית נקי.

בדרך כלל כשבכיור יש כלי אחד, אפילו כפית שערבבנו איתה את הקפה, זה נותן פתח להמשיך ולהערים כלים בכיור עד לא ידע. וכשהכיור מלוכלך, זה כבר נותן פתח למטבח לא מסודר, מביא ריחות לא נעימים ומעופפים לא רצויים. הקפידו לנקות את הכלים בכיור ברגע שסיימתם להשתמש בהם. זה גם יחסוך לכם ערימות של כלים יותר מאוחר, וגם ימנע מפולשים להגיע לבית. כיור נקי זה המפתח הראשון לבית מסודר.

שמירה על סדר מתחיל בכיור

  1. מעילים ונעליים חוזרים מיד למקום.

יש את הבדיחה הידועה הזו שהארון הכי זול באיקאה זה הכיסאות. כי למי מאיתנו לא הייתה תקופה שחצי מהארון היה פרוס על הכיסא? מקווה שאני לא לבד בעניין הזה.

אם תקפידו להכניס נעליים ומעילים חזרה למקומם, כבר הבית יראה פחות עמוס ויותר נקי. אנחנו משאירים אותם בחוץ כי "בטח עוד שניה נצא שוב ונשתמש בהם" אבל זה אף פעם לא קורה.

  1. תשאבו אבק.

אני מבינה, לטאטא זה באסה. אבל אפשר בהחלט להתפשר על שאיבה כמה פעמים בשבוע. השואב מהיר, קליל, עושה מלא רעש, אבל היי, בסופו של דבר את השערות שנושרות הוא לוקח. אם תקפידו על שאיבת אבק לא תצטרכו ניקוי פילינג עמוק לרצפה כל סופ"ש.

  1. שימו הכל חזרה במקום

לכל דבר בבית יש את המקום שלו, אין איך לחנך את הכלים לחזור לבד, חייבים לעשות את זה בעצמנו. תכניסו לעצמכם הרגל – הכל חוזר למקום. לאט לאט תתחילו לראות את הבית חוזר לקדמותו.

  1. טו מאץ' זה טו מאץ'

פיצ'פקעס, תמונות, פסלים, שטיחים, כריות נוי וכל הבא ליד לפעמים עושה רע לבית. תנסו לשמור על עיצוב נקי וקליל, לא לדחוף עוד ועוד דברים שמצאנו במקס סטוק. בעיקר כשמדובר בבתים קטנים עד בינוניים (אם יש לכם וילה 4 קומות – תתפרעו). תבחרו את מה אתם הכי אוהבים וחייבים להשאיר ואת השאר תתרמו לצדקה.

  1. זה לא משרד פה גברת

ניירת מתפזרת בבית זה אסון. כי הכל חשוב, הכל צריך לשמור, ובסוף לא עושים שימוש באף נייר.

נתחיל בעצה הכי חשובה שלי להיום – אם אפשר, תעברו לאימייל. ארנונה מים חשמל גז טלויזיה אינטרנט הכל לאימייל. חלאס ניירת מיותרת בבית. ואם כבר חייבים ניירת, תשמרו קלסר או שניים עם חוצצים (כן כן כמו שלמדנו בכיתה ג') ותתייקו את מה שחייבים לשמור. קבלות, תעודות אחריות, מרשמים, תלושי משכורת, עוד לא התחלתי ואני כבר נחנקת מהבלאגן שרץ לי בראש.

ניירת זה עומס

  1. להעביר ניגוב זה מגניב

נשפך? זלג? השפריץ? אל תחכו שיתייבש, בעיקר לא אם הפשע קרה על הרצפה. קחו סמרטוט (נקי!!!) ותעבירו ניגוב על המפגע. רק לי מתנגן בראש ההמנון הקבוע של אמא? "מישהו ידרוך על זה וזה יהפוך לבוץ"?

  1. אוגר זה בעל חיים ונשאיר את זה ככה.

אנחנו אוהבים לאגור, להכל יש "ערך סנטימנטלי" ואנחנו רוצים להיזכר אחורה ורוצים להראות לילדים שיהיו לנו ולנכדים ודי. זה לא באמת קורה. יש דברים שאנחנו שומרים סתם. היומן שלנו מכיתה ד' לא יעניין אף אחד, לעולם. ואם כן אז נראה אותו פעם אחת ומשם נגמר הסיפור. תעשו סדר בדברים, תראו מה באמת חשוב לשמור ומה לא, ואת מה שלא תזרקו.

איך אומרים, מקווה שסידרתי לכם קצת את הראש. בהצלחה.